Czym są soczewki ArtiLens?

ArtiLens to ultra cienkie soczewki do korekcji krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Te soczewki są wszczepiane do twoich oczu. Brzmi strasznie, ale tak nie jest. Stosując miejscowe znieczulenie, wykonuje się małe nacięcie w rogówce. Przez to nacięcie soczewka jest wszczepiona i przymocowana do tęczówki (kolorowa część oka) za pomocą dwóch małych klipsów. Cała procedura trwa około 20 minut i jest bezbolesna. Wkrótce po zabiegu możesz już wyraźnie widzieć. Oczywiście będziesz pod kontrolą okulisty przez kilka tygodni. Po wygojeniu operowanego oka, będzie można przeprowadzić zabieg na drugim oku.

Bardzo bezpieczne i niezawodne

Twoje oczy są najcenniejszą rzeczą, jaką posiadasz, więc wolisz unikać niepotrzebnego ryzyka ich uszkodzenia. Jest to oczywiste. Artilens są wykorzystywane na całym świecie od ponad 25 lat. Dzięki temu wiemy, iż ArtiLens są bardzo bezpieczne i zapewniają doskonałe wyniki, również w dłuższej perspektywie. ArtiLens zostały kilkukrotnie przetestowane podczas obszernych badań gdzie udowodniono, że spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania medyczne.

Odpowiednia dla prawie każdego

Prawdopodobieństwo, że spełniasz warunki do wszepienia Artilenses, jest dość duże. Niezależnie od tego, czy jesteś krótkowzroczny (do -23,5 dioptrii) czy dalekowzroczny (do +12 dioptrii). ArtiLens są świetnym rozwiązaniem nawet w przypadku znacznych korekcji astygmatycznych. Aby dowiedzieć się, czy ArtiLens jest czymś dla Ciebie, możesz wziąć udział w sesji informacyjnej. Większość klinik okulistycznych regularnie organizuje takie sesje. Następnie certyfikowany okulista ArtiLens może przeprowadzić u Ciebie wstępne badanie. Wtedy dowiesz się, czy kwalifikujesz się do Artilenses i czy możesz cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie one przynoszą.

Zalety w porównaniu z chirurgią laserową oka

Jedną z głównych zalet soczewek ArtiLens jest to, że procedura jest odwracalna (soczewkę można usunąć). Nie jest tak w przypadku laserowej chirurgii oka, gdzie zostaje nieodwracalnie usunięta warstwa rogówki.
Kolejna ważna zaleta w porównaniu z chirurgią laserową polega na tym, że soczewki ArtiLens mogą korygować duże wady wzroku.